redakcja, edycja, korekta tekstów; publikacje prasowe i książkowe

Sprog Romana Zygmunt

Każdy tekst przed publikacją wymaga przynajmniej korekty, a często również porządnej redakcji. Choć teoretycznie pisać w języku ojczystym potrafi każdy, kto ukończył szkołę podstawową, to nie każdy tekst takiego autora nadaje się do upublicznienia.

Gdy porównasz swój tekst sprzed i po redakcji, przekonasz się, jak wiele zyskał dzięki wprawnej ręce redaktora, zrozumiesz, że mniej znaczy więcej i pojmiesz wagę tytułu, leadu oraz śródtytułów. Wystarczy wyobrazić sobie gazetę bez wybić, krzyczących lub informujacych tytułów i ciekawych śródtytułów...

Zlecenie redakcji i korekty komuś z zewnątrz zapobiegnie blamażowi lub dodatkowym kosztom druku, wycofywaniu nakładu itp. wpadkom. A sama korekta nie musi wydłużyć procesu produkcji. Zadzwoń i sprawdź!

Przekonaj się o potrzebie korekty swoich reklam czy materiałów promocyjnych (zobacz tekst).

Przykłady moich prac w tym zakresie

  • Redakcja (i pełna koordynacja wszelkich prac z tym związanych) książki "Wpisani w Zmartwychwstanie": ponad 360 stron tekstów historycznych, wspomnień, opowiadań i listów, wydanej przez wydawnictwo Alleluja i Parafię Zmartwychwstania Pańskiego Poznań-Wilda.
  • Pełne opracowanie i redakcja tomiku poezji Danuty Piotr "Piszę w wierze", wydanego przez Parafię Zmartwychwstania Pańskiego Poznań-Wilda.

Ostatnie realizacje: